24 Mart 2009 Salı

tavşanın suyunun suyunun suyu

işte yeniden burdaym, hamdolsun..
koşuşturmacalı hayat bir nebze olsun, rutin haline döndü sayılır..

evet biliyorum suç bende.. "şok" falan deyince herkesi meraklandırdım.. işin doğrusu bu kadar teveccüh de beklemiyordum :D ama büyük çoğunluğun zannettiği durumdan mütevellit bir şok değil.. bahsettiğim şok karşımda üzülen, ağlayan insanlar görmekten kaynaklanıyordu.. kimsenin ağlamasına dayanamam, özellikle çocukların.. fakat fark ettim ki erkeklerin ağlamasına hiç dayanamıyorum.. onları öyle görünce daha bir tuhaf oluyorum.. neyse.

***
haftasonu cumadan annemler kalabalık bir arkadaş grubuyla birlikte kuzuluğa gittiler.. cumartesi geç vakit de olsa, bir günlüğüne de olsa, biz de eklenti olduk.. ilk kaplıca deneyimim oldu, bu da benim.. güzel sayılır hamdolsun da ve fakat kaplıcaya yaşlılar gitsin efenim, gençlere göre bir yer değil-miş- kanımca.. fenalıklar bastı, zaman zaman beni :)

pazar günü öğleden sonra dönüş yoluna kadar günlük güneşlik olan hava yola çıkacağımız sırada bir bozdu ki silecekler yağmurun hızına yetişemz hale geldi.. maşallah bu sene ne rahmetli, ne bereketli oldu.. babam her zamanki gibi dönüş yolu için bir gezi planı ayarlamış.. yakınlarda bir velî mevcutsa yolunu illa oradan geçirir..

5 arabalık konvoyumuzla göynük üzerinden, dönüş yoluna çıktık.. yerler-yurtlar-yollar geçmişi anımsattı bana.. doğa otel- göynük- akşemseddin- kar-soğuk- kule- çubuk gölü- opet- vs. vs..

"dürümcü memo" da içilen sıcak çorba ve enfes dürümü dönüş yolunun açlığını bastırdı, yorgunluğunu hafifletti.. yeri gelmişken "dürümcü memo"dan gayri güzel bir dürüm yediğimi hatırlamıyorum, bittabii yanında da bol köpüklü ayranı olacak..

yeme içme faslı açılmışken, geçenlerde gittiğim "döner.ci.ali.us.ta"dan söz etmeden geçemeyeceğim.. gerçekten çok lezzetli döneri var, yumuşacık.. fakat 2 katlı devasa büyüklükteki yerinin hıncahınç dolu olması beni en çok şaşırtan şeydi.. pazarda el arabasında döner satarken, namını bir duyurmuş pir duyurmuş ki maltepedeki bu lüks mekanı geçen ramazan sonrası açmış.. ramazan ayında kapalı olurmuş..
do.biş.ko'da birisi de:" burası bizim kucukken arabada döner satan adamın yeridir. eskiden olduğu gibi dönerleri çok lezizdır bizim pederin arkadasıdır ali bey iyi bir adamdır. anadolu yakasında döner yenecek yer buradan baska bilmiyorum." demiş.. zamanında el arabasında döner satarken, yakınındaki camiye Kur'an okumaya gelen çocuklara bedava ekmek arası döner verirmiş.. onun hevesiyle camiye gittiğini söylemişti, birisi..

6 yorum:

mandalina dedi ki...

ailecek zevkle okuduk :D
ha bir de iştahla :P

Adsız dedi ki...

Hoşgeldiniz efendim. Canım gezmek istedi bu yazıyı okuyunca, bir de dürüm yemek :)
Bir de, adamlar neden ağlıyordu?

SAKAR HAFİYE.. dedi ki...

önlenemez iştahımdan mütevellit yazıyı okuyunca direk döner yemeye gidesim geldi. iyi gezmişsiniz, valla imrendim :)

kekik dedi ki...

tok karna okumuşum Allah'tan :D
"şok"u açıklamamışsın hala ? ağlayan beylerle mi alakalı yoksam işler ?..

fikriye dedi ki...

mandalin, bi dürümcü memo yapalım senle ;)

derya; hoşbuldum :)adamlar kriz ortamında herşeylerini satmak durumunda kalmışlardı.. Allah herkesi korusun.. böyle zamanlarda memur olmak daha iyi galiba :)

sakar hafiye; gezmeyeli uzun zaman olmuştu.. bunalmıştık iyice.. acısı çıktı biraz ;)

kekik;beylerin bizim beylerle alakası yok hamdolsun :)

Cesur Dedektif dedi ki...

BENİM CANIM DİREK SAKAR HAFİYENİN DÜŞÜNDÜĞÜ GİBİ DÖNER YEMEYE GİTMEK GEÇTİ İÇİMDEN:)